slovnik

Šíření gnóze

Šířit poznání, které přináší duši blíže ke svému zdroji, je jedním z nejlepších způsobů, jak pomoci člověku.

Opět je dobré poznamenat, že toto poznání je univerzální a nepatří žádné exkluzivní skupině nebo náboženství. Takže ne, že si někdo vyloží slovo gnóze nebo gnostické učení jako nějakou sektu nebo kult. Slovo gnóze je prostě řecké slovo γνῶσις, které znamená vědomé, zkušenostní poznání. Čili pod slovem gnostik, můžeme označit kohokoliv, kdo dosáhl vlastní, zkušenostní poznání pravdy bez ohledu na to, zda se jedná o buddhistu, hinduistu, mohamedána, křesťana, žida nebo prostě vyznavače jakéhokoli náboženství nebo učení.

Zde máme pro vás jednu z mnoha variant, jak toto poznání šířit: a to formou vylepování plakátů po městech. Jediné, co je třeba udělat, je zjistit si u místních orgánů daného města, kde se má člověk obrátit, když si chce dát vylepit po městě plakáty, a zajít si do nějaké tiskařské firmy, která mu tyto plakáty vytiskne.

Zde máme pro vás pouze takové návrhy ke stažení v různých formátech a provedeních (první dva formáty jsou ve formách A1), ale samozřejmě, že si můžete vyrobit vlastní. (Pro stažení obrázků stačí kliknout pravým tlačítkem myši na příslušný obrázek a vybrat uložit obrázek jako, a potvrdit.)

Zeme_gnoze_letak-1 Zeme_gnoze_letak-2

Pro formát A2 klikněte zde.

Jako bonus máme pro vás k dispozici formát vizitek, které můžete "náhodně někde upustit :-)," a možná tím zachránit duši.

Zeme_vizitka

 

Publikace knih

Co se týče překladatelů, vydavatelů a nakladatelů, kteří mají zájem o publikaci knih Samaela Aun Weora.

Toto je citace Samaela Aun Weora s ohledem na publikaci jeho knih:

"Nyní a navždy moji drazí přátelé se vzdávám, vzdával jsem se a budu se i nadále vzdávat autorských práv.

Mým jediným přáním je, aby se tyto knihy prodávaly za nízkou cenu, cenově přístupné chudým, cenově přístupné všem Božím dětem. Přeji si, aby si i dokonce ten nejchudší, nejvíce trpící nedostatkem občan, mohl tyto knihy dovolit za drobné, které má v kapse.

Ve skutečnosti nemám žádný plat, nepožaduji nic výměnou za mé díla. Kdokoliv je chce publikovat, ať je publikuje pro prospěch trpícího lidstva."

Samael Aun Weor, Guadalajara, Mexiko, 1976